<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/sata2/home/users/defensetr/www/www.defensetrends.com.ua/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>57</b><br />

Пентагон створює систему перехоплення гіперзвукової зброї

Агентство протиракетної оборони США залучило компанії Raytheon, Northrop Grumman і Lockheed Martin для розробки оборонної системи, здатної перехоплювати гіперзвукові ракети.

original 11

Компанії повинні розробити перехоплювач розгінного блоку, який відстежуватиме гіперзвукові ракети на шляху до мети і націлюватиметься на них. Як одна з умов зазначена необхідність інтеграції такого перехоплювача з американською системою ПРО Aegis. За даними агентства, на три контракти було виділено близько $60 млн. Проте для того, щоб створити перехоплювач, спочатку потрібно створити саму гіперзвукову зброю.
Агентство протиракетної оборони США залучило підрядників Raytheon, Northrop Grumman і Lockheed Martin для розробки оборонної системи, здатної перехоплювати гіперзвукові ракети.
Всього на три контракти виділено близько $60 млн. Метою позначено розробку перехоплювача гіперзвукового блоку, який спрямовуватиметься групою супутників і вражатиме ціль в атмосфері на підльоті до місця удару.
Згідно з інформацією Пентагону, компанії Raytheon Missiles and Defense та Lockheed Martin Corp. отримають на розробку цієї системи суми близько $20,9 млн. кожна, а Northrop Grumman Systems Corp. — близько $18,9 млн. Загалом у бюджеті Агентства з протиракетної оборони на 2022 рік на дослідження, розробку та випробування перехоплювача закладено $136 млн.
За словами керівника програми систем озброєння морського базування в Агентстві протиракетної оборони контр-адмірала Тома Драггана, укладання контрактів відразу з декількома конкуруючими компаніями американського ВПК дозволить досягти кращого результату в найкоротший термін.
"Багато контрактів дозволяє нам знизити ризики, оскільки ми зможемо вивчити різні концепції галузі і отримати максимальну користь з конкурентного клімату, щоб у найкоротші терміни представити найбільш ефективний і надійний перехоплювач на плануючому етапі польоту для потреб регіонального захисту від гіперзвукової зброї", - повідомив Том Драгган.

Технологічні перспективи
Водночас, американські військові намагаються створити ракету — перехоплювач гіперзвукових цілей на основі вже існуючих крилатих ракет. Так, у квітні і. о. заступник міністра оборони США з досліджень та інженерних розробок Барбара Маккуїстон у доповіді перед підкомітетом з оборони комітету з асигнувань сенату згадала про підготовку випробувань такої ракети.
Вона повідомила, що Агентство протиракетної оборони спільно з ВМС США працюють над використанням як перехоплювача ракети морського базування SM-6 виробництва компанії Raytheon. У доповіді наголошувалося, що проти гіперзвукових цілей ракета буде випробувана у 2024 році.
У жовтні Міністерство оборони США оголосило про проведення трьох ракетних пусків, під час яких було випробувано технології, необхідні для створення гіперзвукової зброї.
Випробування проводилися спільно ВМС США та Сухопутними військами на космодромі NASA на острові Уоллопс (східне узбережжя США, штат Вірджинія). "Було проведено три пуски геофізичних ракет, під час яких було проведено експерименти з гіперзвуковими технологіями", - йдеться у тексті. У заяві наголошується, що випробування пройшли успішно і "продемонстрували передові гіперзвукові технології, можливості та прототипи систем у реалістичному середовищі їхньої роботи".
Американські військові наголошують, що тести з використанням геофізичних ракет є проміжним етапом між наземними випробуваннями та повноцінними льотними випробуваннями систем гіперзвукових озброєнь. Такі пуски, за їхніми словами, дозволяють часто і на регулярній основі зазнавати гіперзвукових технологій для їх подальшого вдосконалення.