СПЕЦСЛУЖБИ ПРИСКОРЮЮТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМЕРЦІЙНИХ КОСМІЧНИХ ЗНІМКІВ ДЛЯ ПІДТРИМКИ УКРАЇНИ

Ще до вторгнення Росії в Україну космічні знімки, супутники дистанційного зондування та зв’язку інформують громадськість та допомагають підтримувати зв’язок між українськими збройними силами та цивільними.

Завдяки партнерству з комерційною індустрією розвідувальне співтовариство США було в змозі швидко використовувати ці можливості для збільшення власної підтримки в регіоні, прискорюючи зусилля та збільшуючи можливості запланованих закупівель.
Девід Готьє, директор комерційних і ділових операцій Національного агентства геопросторової розвідки (NGA), заявив, що, оскільки стало очевидним, що Росія готується до вторгнення, агентство працювало над тим, щоб більш ніж вдвічі закуповувати комерційні електрооптичні зображення регіону від таких компаній, як Maxar, Planet і BlackSky.
За словами Готьє, NGA також використала свій тестовий конвеєр для комерційного радара з синтетичною апертурою і запустила його безпосередньо в експлуатацію місяцями раніше, ніж планувалося. Супутники SAR, на відміну від електрооптичних датчиків, які погано бачать в темряві, можуть надавати зображення вночі та в несприятливих погодних умовах.
«Але насправді цього було недостатньо», – сказав Готьє. Тож Готьє та його команда почали координувати приватні зусилля, щоб безпосередньо зв’язати аналітиків в Україні з компаніями, що налагодило набагато швидший зв’язок для надання послуг. Він зазначив, що зараз агентство також прискорює придбання деяких «нових і неперевірених комерційних послуг», які могли б підтримати зусилля з надання гуманітарної допомоги.
Готьє сказав, що така практика «негайного впровадження достатньо хороших рішень» має стати більш регулярним способом ведення бізнесу для уряду.
Один з підходів NGA — це адаптувати тестування, оцінку та повноваження для керування процесами для різних систем залежно від складності та вимог безпеки їхньої місії. При такому підході, за його словами, здатність ситуаційної обізнаності може бути спроможна діяти швидше, ніж у традиційній системі отримання даних.
Космічні сили США також шукають шляхи кращого використання комерційних можливостей. Міністр Повітряних сил США Френк Кендалл заявив, що демонстрація комерційних можливостей під час війни в Україні вже спонукає Міністерство оборони розглянути, як краще інтегрувати комерційні системи.
Відповідно до цього, космічне командування США цього тижня оприлюднило нову стратегію комерційної інтеграції, частина якої зосереджена на прискоренні часу, необхідного для польових можливостей.
Командувач SPACECOM генерал Джеймс Дікінсон заявив, що він хоче полегшити компаніям укладання угод про надання таких можливостей, як поінформованість про космічні області та зображення. Командування побачило під час вторгнення в Україну переваги розширення своїх систем комерційними можливостями і хоче зробити більше, сказав він.