<br />
<b>Warning</b>:  Undefined property: stdClass::$helix_ultimate_image_alt_txt in <b>/sata2/home/users/defensetr/www/www.defensetrends.com.ua/plugins/system/helixultimate/overrides/layouts/joomla/content/full_image.php</b> on line <b>57</b><br />

Ударний безпілотник «Грім» – нова розробка для українського війська

Новітня розробка одного з вітчизняних підприємств для українського війська – це ударний безпілотний авіаційний комплекс «Грім». Його основне завдання – точно та з мінімальною шкодою для мирного населення і цивільної інфраструктури вражати задані цілі.

1 2 1
Безпілотник долає 30 кілометрів за 15 хвилин. Для цього навіть не потрібен спеціальний майданчик для зльоту. За допомогою мультикоптера «Грім» можна підняти на висоту 500-700 метрів. Уже в повітрі бойова частина відділяється, переходить у горизонтальний політ і летить у напрямку цілі. За допомогою сучасного ретранслятора з безпілотником постійно зберігається зв’язок.
Безпілотник уже пройшов льотні випробування. Згодом відбудеться випробування і його бойової частини.
Основні характеристики БПЛА "Грім"
• Висота польоту — 500-700 м
• Радіус дії — 30 км
• Час польоту — близько 60 хвилин
• Крейсерська швидкість — 120-140 км/г.
Комплекс має модульну, легкоскладаєму конструкцію, що дозволяє транспортування його переносної версії силами піхотного розрахунку з трьох бійців.
Зв'язок з коптером зберігається за допомогою сучасного ретранслятора.

snapshot 06.26.887
Керує «Громом» оператор за допомогою планшета, який і обирає ціль для ураження. Задана траєкторія дозволяє вражати цілі навіть на закритих позиціях. При цьому бойова частина може бути різних типів – кумулятивна, осколково-кумулятивна, осколково-фугасна тощо.
Його унікальність — у способі запуску за допомогою мультикоптера, який після підняття баражуючого боєприпаса на висоту і від'єднання, продовжує політ і виконує роль ретранслятора сигналу. Максимальна дальність ураження цілі до 30 кілометрів, а тривалість польоту — до 60 хвилин. Загальна злітна маса близько 10 кілограмів, а вага бойової частини — до 3,5. Однією з особливостей комплексу є його незалежність від навігаційних систем, що дозволяє «Грому» працювати автономно навіть під час ведення активної радіоелектронної боротьби.