Німеччина створює нове військово-космічне командування

Німецькі військові оголосили про створення окремого командування, присвяченого космосу, ставши останнім із декількох країн, які надають більше пріоритетів ресурсам та місіям у космічному просторі. Міністерство оборони представило нове космічне командування на церемонії 13 липня в німецькому Центрі інформування про космічну ситуацію в Едемі, який знаходиться в регіоні Північний Рейн-Вестфалія.

З 2009 року ВПС Німеччини, або Люфтваффе, використовували центр для моніторингу космічних засобів, замовлення маневрування системами та рекомендували шляхи ухилення комерційним операторам супутників. Восени 2020 року там відбулося урочисте відкриття Центру повітряно-космічних операцій (ASOC) у відповідь на декларацію НАТО по космосу як нову сферу діяльності на засіданні альянсу в Лондоні, Англія, 2019 року.

 

Як і у випадку з НАТО, для ASOC акцент був зроблений більше на космос як оборонну сферу, з метою захисту німецьких систем та подальших наукових досліджень ситуації в космосі.

Берлін не єдиний у своїх зусиллях створити окреме військове космічне утворення. Космічні сили США були створені наприкінці 2019 року як окрема військова філія під управлінням Військово-повітряних сил, і зараз вона має окрему бюджетну лінію від ВПС і власне представництво в Об'єднаному комітеті начальників штабів, з керівником космічних операцій ген. Джей Реймонд. Поки первинний персонал Космічних сил переводився з підрозділів, пов'язаних з космосом, у складі ВПС, що зароджується служба буде вітати своїх перших - і незабаром колишніх - морських піхотинців, солдатів і моряків.

США офіційно відновили своє космічне командування 29 серпня 2019 року, яке технічно є другою ітерацією американського космічного командування. Створене в 1985 році, перше космічне командування було зрештою об'єднане зі Стратегічним командуванням США в 2002 році в рамках військової реорганізації після терактів 11 вересня.

Восени 2020 року Франція перейменувала свої ВПС на Повітряно-космічні сили після створення в 2019 році нового космічного командування Commandement de l'espace. Сполучене Королівство також створило окреме космічне командування навесні 2021 року як спільне командування з персоналом від британської армії, Королівського флоту, Королівських ВПС та державної служби.

НАТО назвало космос одним із своїх першочергових пріоритетів для нових та руйнівних технологій, або EDT. Міністри оборони країн-членів у березні схвалили нову стратегію забезпечення альянсу сприяння розвитку цих технологій шляхом розширеної співпраці з інноваційними центрами та нетрадиційною промисловістю, а також для захисту інвестицій у вироблення EDT від проблем експорту та зовнішнього впливу.

За матеріалами: C4ISRNET.