У США УСПІШНО ЗАВЕРШИЛИ ВИПРОБУВАННЯ ПЕРЕХОПЛЮВАЧІВ "ЗАЛІЗНОГО КУПОЛУ"

Корпус морської піхоти США успішно завершив серію випробувань системи протиповітряної оборони із використанням ракети-перехоплювача ізраїльської системи ППО "Залізний купол".

Останнє з трьох випробувань цього року включало перехоплення системою кількох цілей на різних траєкторіях. Крім того, було перевірено можливості безперервного запуску «Залізного куполу» з використанням мобільної пускової установки, розробленої Корпусом морської піхоти. Випробування на ракетному полігоні Уайт-Сендс у Нью-Мексико - частина проекту розробки Корпусом морської піхоти прототипу перехоплювача середньої дальності (MRIC), вони підтвердили ефективність як мобільних установок, так і самих ракет-перехоплювачів, особливо щодо актуальних та складних сценаріїв перехоплення повітряних цілей.

"Три випробування, проведені цього року, довели, що система MRIC з перехоплювачами "Залізного куполу" має характеристики, що підходять для морської піхоти США", - зазначив Дон Келлі, керівник програми наземних засобів ППО в Корпусі морської піхоти. Голова Організації протиракетної оборони в міністерстві оборони Ізраїлю Моше Патель підкреслив, що "це випробування стало ще одним доказом того, що перехоплювач «Тамір» та пов'язані з ним наземні компоненти можуть бути швидко та ефективно інтегровані в будь-яку архітектуру ППО та успішно перехоплювати різні повітряні загрози у складних та комплексних сценаріях відбиття атак з повітря. Ми вітаємо будь-яку оборонну співпрацю зі збройними силами США".

Виконавчий віце-президент і начальник Управління протиповітряної та протиракетної оборони концерну RAFAEL бригадний генерал запасу Піні Юнгман: "Системи RAFAEL з "відкритою архітектурою" вкотре довели свій потенціал інтеграції та синергії з іншими системами при збереженні оптимальної ефективності. У ході випробувань Корпусу морської піхоти було продемонстровано успішне поєднання перехоплювача Тамір, нової пускової установки та існуючих у Корпусі радарів та систем управління американського виробництва”.

Перехоплювач "Тамір", не раз перевірений у бойовій обстановці, здатний знищувати крилаті ракети, безпілотники, реактивні снаряди та некеровані ракети, артилерійські та мінометні снаряди. "Тамір" розроблений компанією Rafael Advanced Defense Systems, яка виконала також роботи з адаптації "Залізного куполу" для потреб морської піхоти США.
Крім того ракети «Тамір» Iron Dome можуть перехоплювати цілі на відстані до 70 кілометрів або 43 миль, згідно з інформацією компанії Raytheon, яка допомагає виробляти ракети.
«Наступним кроком у програмі MRIC Middle Tier Acquisition Rapid Prototype є рішення, яке очікується в грудні 2022 року, продовжити сертифікацію прототипу системи MRIC для розгортання», — сказав речник Корпусу морської піхоти.

Раніше, повідомлялось, що система протиповітряної оборони може бути введена в дію вже у 2025 році.