АРМІЯ США ОБИРАЄ ВІЙСЬКОВО-КОСМІЧНУ СИСТЕМУ НАВЕДЕННЯ ПРОЕКТУ «КОНВЕРГЕНЦІЯ»

Проект «Конвергенція», який очолює Пентагон і підтримується усіма військовими службами, спрямований на демонстрацію спільної організації командування та управління на полі бою. Це з'єднання установ міністерства оборони США, об'єднаних у мережу та підключених до загальної бази даних. Профільні навчання з тестовим використанням елементів системи розпочалися у жовтні на заході США та Тихоокеанському регіоні і продовжуються досі.

Армійський комплекс Tactical Intelligence Targeting Access Node (NITAN) є ключовим елементом JADC2, призначений для підключення датчиків до бійців у польових умовах для підтримки наведення озброєння за межами прямої видимості. Raytheon та Palantir розробляють конкуруючі прототипи системи TITAN, а паралельно Northrop Grumman розробляє комплекс, який буде встановлений на цих системах, щоб бійці отримували дані з космічних датчиків. Фактично йдеться про різновид системи мережецентричного управління військами під час бою з підвищеними можливостями його безпосередніх учасників.

Компанія Northrop оголосила 9 листопада про те, що першу з двох систем-прототипів було поставлено в рамках тестового використання проекту «Конвергенція».

Мобільна система використовує комерційні та військові супутники США для полегшення глибокого зондування та моніторингу, скорочення часу доставки даних від супутникового датчика до бійця у зоні воєнних дій та максимальної ефективності ведення прицільного вогню.

Космічний прототип знаходиться у віданні армійського управління тактичного використання оборонних можливостей та підрозділи оборонних інновацій.

Армія США планує використовувати дві версії TITAN, просунуту та базову, з ключовою відмінністю в тому, що у просунутій версії буде встановлений космічний комплект. Удосконалена версія інтегруватиметься з тактичними вантажівками, такими як M1083 сімейства середніх тактичних машин, а базовий варіант буде встановлений на легких тактичних автомобілях.

Міністерство оборони США виділило Raytheon і Palantir Technologies Inc по 36 мільйонів доларів у червні на завершення створення прототипів TITAN і планує обрати один із цих варіантів наступного літа. Підрядник-переможець виготовить шість удосконалених та п'ять базових систем.