Навіть генерали повинні засвоїти нові навички у майбутніх спецопераціях, де домінують технології

Майбутнє технологій сил спеціальних операцій - це менше про те, яку нову гвинтівку вони матимуть у місіях, а більше про те, як оператор нового типу швидко витягуватиме дані з будь-якої точки земної кулі.

Оператори майбутнього повинні бути готовими до кібероперацій, інакше виникне ризик втрати управління. Ці потреби включають новий вид набору та перекваліфікації навичок для передових військ у силах спеціальних операцій, їх допоміжного персоналу та навіть адміралів та генералів на керівних посадах своїх служб, заявили чиновники на форумі Global SOF Foundation.


Головний інформаційний директор Командування спеціальних операцій США доктор Ліза Коста (Lisa Costa) сказала, що особам, які перебувають у спецопераціях, навіть у найвищих ешелонах, потрібно вчитися заново. “Я справді вірю в підвищення кваліфікації та перекваліфікацію, і це стосується не лише нижчих рангів", - сказала Ліза Коста. "Я вважаю, що нам потрібно підвищити кваліфікацію та перекваліфікувати вищих офіцерів".

 

“Нові технології та способи їх застосування

змінять спосіб ведення операцій у майбутньому.

Тож керівники високого рівня повинні розуміти,

з чим вони працюють, плануючи та

виконуючи стратегію".

 

Вона також виступала за шляхи підвищення по службі технологічного персоналу, який паралельно виконував би ті самі завдання в сфері операцій.
За її словами, це дасть тим, хто займається більш технологічною стороною, можливість побачити своє власне просування по службовій кар'єрі, оскільки вони як і раніше зосереджені на створенні та впровадженні технологій, що забезпечують бойові дії.
Але постійно потрібні нові оператори. Щоб знайти цих людей, Командування спеціальних операцій США повинно забути старі способи вербування.
Головний технічний директор Спільного центру штучного інтелекту Нанд Мулчандані (Nand Mulchandani) чітко дав зрозуміти, що, коли Пентагон намагається залучити талановитих кібер-експертів, їм доводиться конкурувати не лише із зарплатою, а й зі сподіваннями на спосіб життя, які пропонує галузь.
Сюди входять варіанти роботи в будь-якому місці та обходу традиційної ієрархії в державних установах для вирішення проблем.
«Ми не можемо виконати бажання усіх. У нас є місія, у нас є бізнес-модель», - сказав Мулчандані. «Але в сучасному середовищі, щоб отримати найкращі таланти, потрібно знайти їх там, де вони є».
Він навів приклад своєї роботи в приватному секторі, коли деякі особи відхиляли пропозицію подвоїти їм зарплату з вимогою переїхати в іншу місцевість.
Крім того, він сказав, що бачив, як нові працівники звільняються з компаній вже через кілька тижнів після працевлаштування, оскільки інфраструктура інформаційних технологій компанії застаріла та стала складною для роботи.
На його власному досвіді - він повинен летіти до Вашингтону з Каліфорнії, лише щоб виконати роботу на комп'ютерному терміналі з безпечним доступом до секретної інформації.
Нанда Мулчандані критикував його власний департамент, за відсутність зосередженості на правильному типі вербування.
"Ми не знаємо своєї цільової аудиторії", - сказав він. "Ми не вклали свої зусилля, щоб це зрозуміти".
Ліза Коста повторила нещодавні коментарі міністра оборони Ллойда Остіна, заявивши, що майбутнє оборони та Сил спецоперацій - "багато просторів, менше баз".
Технічні зусилля спрямовані на те, щоб зробити все більш мобільним та доступним, щоб сили та союзники США могли знаходитись там, де їм потрібно, незалежно від бази та військової інфраструктури.
Натомість інфраструктура переходить до цифрової «хмари».
Але Мулчандані сказав, що без відповідної інфраструктури нові інструменти не зможуть скористатися потоком даних та новими програмними додатками, які застосовуються для користувачів у Міністерстві оборони.
Це означатиме роботу над такими речами, як архітектура Інтернету, розробка додатків та масштабування штучного інтелекту на ранніх етапах в потрібних точках, сказав він.
Одним із ключових факторів розвитку інфраструктури, за словами Лізи Кости, буде забезпечення космічного зв'язку та зберігання даних, або "хмари в космосі", на що, особливо сили Спецоперацій, будуть покладатися в місіях на передовій.
Генерал-лейтенант морської піхоти Денніс Крелл (Dennis Crall), директор Об'єднаного комітету начальників штабів J6 C4 та Кіберкомандування, безпосередньо прослідкував за коментарями Кости.
"Вся справа в даних", - сказав Крелл. "А замовник - комбатант".
Як приклад, Коста зазначила, що портативний пристрій наступного покоління для оператора Сил спецоперацій, швидше за все, буде виглядати як комерційний продукт, такий як смартфон, а не як радіо.
Коста зазначила, що хоча новий підхід до впровадження сучасних наборів навичок є пріоритетом, досвідчені спеціальні оператори залишаються важливими.
"Я не можу замінити знання та навички особи, яка працює у Силах спецоперацій 25 - 30 років", - сказала Ліза Коста. Насправді, саме ті оператори, досвід яких передував 11 вересня 2001 року, можуть навчити чомусь новому про сьогоднішню стратегію конкуренції великих держав з Росією та Китаєм. "Це дуже обізнані люди, які знають, як ми звикли битися, і саме до цього ми повертаємось", - сказала Коста.
І ті досвідчені оператори повинні навчити це покоління, яке стикалось лише з операціями з боротьби з тероризмом, сказала вона.

За матеріалами: www.c4isrnet.com