За декілька років солдати в Страйкері можуть дізнатися місця розташування ворога, перш ніж вийти з машини

30 червня на полігоні в Абердіні солдати продемонстрували нові можливості тактичної мережі армії США для бригад, які використовують Страйкери. У майбутньому солдати, які розташовані всередині Страйкерів, будуть знати, де знаходяться їх супротивник на мобільних пристроях, розміщених на їх грудях за допомогою віртуальних вказівок, скинутих іншими солдатами. На цій демонстрації на полігоні в Абердіні, екіпажи Страйкера вступили в бій і здійснили марш до умовного сховища зброї групи “Ісламська держава”, в той час як її розташування доводилось до солдатів та транспортних засобів у бригаді, яка використовує технології системи Страйкер.

 

“Коли ви в бою, обстановка

невпинно змінюється.

Вважаю, що для солдат життєво

важливо володіти обстановкою

та знати, чого чекати перед тим,

як вони відкриють двері та люки”,

 

– сказав сержант, який брав участь у демонстрації.

Це «тактична інформаційна мережа поля бою майбутнього» для бригад Страйкера. Більше солдатам не доведеться сканувати поле бою після відкриття люку, щоб знайти ворога. Незабаром нові тактичні мережеві інструменти покажуть солдатам всередині Страйкера, де розташовані ворожі бійці перед тим, як вони вийдуть з машин.

“Ви знаєте, що: Я розташувався так, мій ворог там. “Тож, якщо я вийду з Страйкера, я буду цілитися таким чином, коли вийду”, - сказав полковник Гарт Вінтерл, керівник проекту для тактичних радіостанцій з командування та управлінням, зв'язком тактики виконавчої служби армійської програми. “Або командир транспортного засобу може розташувати транспортний засіб, щоб я не знаходився на лінії вогню”.

Протягом останніх кількох років армія працювала над оснащенням декількох піхотних бригад удосконаленими тактичними мережевими інструментами, що підвищують обізнаність про ситуацію та покращують зв’язок на полі бою. З цим намірами, навчання в Абердіні стало критичним кроком у визначенні того, як нові інтегровані тактичні мережеві інструменти армії помістяться на платформах Страйкер для наступної ітерації тактичних мережевих інструментів, відомих як Capability Set '23.

 

“Те, що ми бачимо у Страйкерах,

насправді є справді крутим,

оскільки це принципово змінює спосіб

бачення нашими солдатами поля бою”,

 

- сказав генерал-майор Ентоні Поттс, керівник програми “Виконавчий офіс”.
Міжфункціональна команда армійської мережі та її дослідницький центр C5ISR Center, який становить серцевину тактичної модернізації мережі служби, розташованої в Абердіні, зараз працюють над модифікацією тактичних мережевих інструментів, щоб вписатися в машини Страйкер та встановити загальний базовий рівень для майбутнього набору можливостей. Таким чином, команда тактичної мережі не повинна “переробляти все” для кожного нового набору можливостей.
Група співпрацює з 2-м кавалерійським полком у Вільсеку, Німеччина, з метою інтеграції інструментів Capability Set '21 у Страйкерах та сприяння вдосконаленню мережевого дизайну Capability Set '23, який проходить критичний огляд проекту.

Служба інтегрує кілька нових апаратних інструментів у Страйкерах, включаючи тактичні сервери та можливості Wi-Fi, для покращення ситуації для солдата. Армія хоче, щоб машини Страйкер з’єднувались одна з одною і інформували солдатів як на ходу, так і на зупинці. Служба планує оснастити 64 машини 2-го кавалерійського полку із спорядженням CS21 і налаштовує зв’язок до того, як бригада Страйкер відправиться на Saber Junction, велике навчання армії Сполучених Штатів Європи та Африки.

 

Мабуть, найголовніше, що транспортні засоби командирів рот матимуть інструмент, який інтегрує некласифіковані та класифіковані дані в єдину загальну операційну картину, яка виглядає маленьким вікном, що називається міждоменним рішенням, критично важливою новою функцією для командирів. Вінтерл сказав, що командири зазвичай мають секретну та некласифіковану загальну операційну картину, але вони ніколи не були інтегровані.

“Фактично, розміщуючи міждоменне рішення на платформі, ви вперше отримуєте цю інтеграцію прямо там, на платформі, щоб командир транспортного засобу ... тепер міг бачити все”, - сказав Вінтерл. “Він має повне бачення обстановки, якщо йому треба надати наказ відкрити вогонь або приймати ключові рішення під час маневру, або встановлювати зв’язок, щоб перезавантажити свої дані, він може це зробити на одному екрані”.

Модернізація мережі є головним пріоритетом для Сухопутних військ, оскільки вони готуються до майбутніх конфліктів проти сучасних супротивників, включаючи Китай та Росію, і в своєму запиті на бюджет на 2022 рік СВ вимагали збільшення на 537 мільйонів доларів порівняно з 2021 фінансовим періодом. За 21 фінансовий рік Міжфункціональна команда армійської мережі отримала 1,76 мільярда доларів на модернізацію.

Повернувшись до Страйкера, солдати, які здійснили рейд до умовного противника, який виглядав у вигляді синіх крапок, які рухались у координації зі своїм розташуванням на Спільній бойовій командній платформі – інструменті управління та пульті всередині автомобіля. Ці солдати на землі могли позначати позиції ворогів та їх сховище зброї на своїх пристроях, які передавали цю інформацію до JBCP всередині Страйкера. Поки солдати знаходяться всередині Страйкера, їх власні сховища синхронізуються та отримують зв’язок через Wi-Fi на борту Страйкера.

“За цим ви можете визначити, де ви знаходитесь на дорозі, куди вона спрямована”, – сказав один з демонстрантів. “Тут є все необхідне, щоб розповісти, що відбувається”.

Це все є частиною мети Сухопутних військ – забезпечити своїх солдатів і командирів найсвіжішою інформацією на полі бою, щоб пришвидшити процес прийняття рішень, що є критично важливою функцією, оскільки Пентагон наполягає на створення спільного загальнодоменного командування та управління, при якому командири та солдати мають найсвіжішу інформацію на полі бою.

Коли солдати спішуються, вони перемикають свої кінцеві пристрої для передачі через тактичні радіостанції, щоб залишатися підключеними до тактичної мережі для відправки даних. Перемикання між радіозв’язком та Страйкер Wi-Fi є “досить простим”, зусилля для команди армійської мережі зосереджені на спрощенні інструментів для використання солдатами.

За матеріалами сайту https://www.c4isrnet.com